Oferta

Obowiązki związane z zarządzaniem nieruchomością, obejmują w szczególności:

Czynności związane z zarządzaniem i obsługą organizacyjno - prawną:

  • Opłaty wnoszone przez właścicieli lokali składają się z kosztów zarządzania nieruchomością wspólną oraz wydatków związanych z utrzymaniem ich lokali.

W skład kosztów zarządzania nieruchomością wspólną

  • koszty utrzymania porządku i czystości,
  • opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu, wody i ścieków w części dotyczącej nieruchomości wspólnej,
  • wynagrodzenie za zarządzanie,
  • ubezpieczenia budynku, podatki i opłaty publicznoprawne, chyba, że pokrywane są bezpośrednio przez właścicieli lokali,
  • koszt konserwacji bieżącej, usuwania awarii i ich skutków, koszty remontów.

Powyższe koszty rozlicza się w stosunku do 1 m² powierzchni użytkowej lokali wraz z pomieszczeniami przynależnymi do lokali jeżeli Wspólnota takie posiada.

W skład wydatków związanych z utrzymaniem lokali wchodzą opłaty za dostawę:

  • zimnej wody i odprowadzenia ścieków – rozliczenie wg wskazań wodomierza,
  • wywóz nieczystości stałych – rozliczenie wg ilości zamieszkujących osób,
  • energii elektrycznej oświetlenie klatki schodowej.

Właściciele lokali uczestniczą w kosztach zarządu nieruchomością wspólną w wysokościach określonych uchwałą właścicieli lokali, w formie miesięcznych zaliczek płatnych z góry. Zaliczki i opłaty płatne są do 15 dnia każdego miesiąca na konto bankowe Wspólnoty.

W przypadku podwyższenia przez dostawców cen za usługi, opłaty obciążające właścicieli lokali ulegną proporcjonalnemu wzrostowi, o czym Zarządca niezwłocznie powiadamiać będzie właścicieli lokali. Zmiany tych opłat nie stanowią podstawy zmiany warunków niniejszej umowy.

Kontrolowanie terminów dokonywania wpłat oraz prowadzenie ewidencji opłat.

Windykacja należności z tytułu pożytków i innych przychodów z nieruchomości.

Prowadzenie i aktualizowanie spisów właścicieli i najemców w lokalach nie wyodrębnionych.

Protokolarne przekazywanie dodatkowych pomieszczeń piwnicznych osobom z którymi zostały zawarte umowy najmu.

Podejmowanie działań zmierzających do likwidacji samowolnej ingerencji w częściach wspólnych nieruchomości.

Przygotowywanie umów związanych ze świadczeniami na rzecz Wspólnoty, w tym na dostawę wody, energii elektrycznej , cieplnej i gazu, odbioru nieczystości stałych i płynnych, usługi i roboty remontowe.

Sporządzanie stosownych dokumentów właścicielom lokali w związku z ubieganiem się o dodatek mieszkaniowy.

Wydawanie zaświadczeń mieszkańcom do celów meldunkowych.

Okresowe kontrole przestrzegania przez właścicieli i najemców lokali regulaminu porządku.

Wyrażanie w imieniu Wspólnoty zgody na czasowe wejście na teren nieruchomości przez osoby trzecie w związku z koniecznością wykonywania prac zleconych.

Rozpatrywanie skarg, wniosków i interwencji właścicieli i najemców lokali, a w razie potrzeby przeprowadzanie wizji lokalnych i udzielanie odpowiedzi i wyjaśnień.

Utrzymywanie wyposażenia klatek schodowych w tablice ogłoszeń.

Opracowywanie w terminie do dnia 20 lutego projektu rocznego planu wydatków i przychodów na rok następny z podziałem na :

  • koszty wynagrodzenia,
  • koszty eksploatacji,
  • koszty usług i mediów,
  • koszty remontów.

Przygotowywanie danych finansowych dotyczących wpływów z zaliczek na utrzymanie nieruchomości wspólnej i innych należności oraz kosztów za każdy kwartał, w terminie do 20-go każdego pierwszego miesiąca po kwartale,

Regulowanie poprzez rachunek bankowy Wspólnoty należności za świadczenia na rzecz części wspólnej nieruchomości oraz za dostawę gazu, energii cieplnej, wody, odprowadzenie ścieków.

Zgłaszanie spraw zniszczeń i uszkodzeń elementów wspólnych na nieruchomości organom do tego upoważnionym oraz windykacja należności za naprawy.

Czynności związane z utrzymaniem czystości i porządku.

  • Kontrola, nadzór, egzekwowanie od firm zatrudnionych przez Wspólnotę, należytego wykonywania obowiązków w zakresie utrzymania porządku, czystości oraz konserwacji zieleni na powierzchniach przeznaczonych do wspólnego użytku, a w sytuacjach koniecznych ( nienależyte wykonanie przedmiotu umowy) nakładanie i egzekwowanie kar umownych.
  • Dbanie o zarządzaną nieruchomość i utrzymywanie jej w stanie niepogorszonym.

Czynności związane z techniczną obsługą budynku i mieszkań.

  1. Prowadzenie i przechowywanie książki obiektu budowlanego, oraz właściwej dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej nieruchomości oraz poszczególnych jej elementów, stanowiących wyposażenie techniczne nieruchomości zgodnie z wymogami przepisów prawa.
  2. Sporządzanie w terminie do dnia 20 lutego projektu rocznego planu remontów i modernizacji nieruchomości, uwzględniając naprawy bieżące oraz naprawy główne z zachowaniem pierwszeństwa dla robót mających na celu:
    • Eliminacja zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników lokali i osób trzecich,
    • Zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku,
    • Spełnienie wymagań ochrony środowiska,
    • Zachowanie zapobiegawczego charakteru remontów.
  3. Wykonywanie wymaganych prawem budowlanym przeglądów technicznych nieruchomości i urządzeń stanowiących wyposażenie techniczne.
  4. Podejmowanie racjonalnych i niezbędnych działań zmierzających do zabezpieczenia mienia i minimalizacji szkód w przypadku awarii.
  5. Niezwłoczne usuwanie awarii i ich skutków.
  6. Wykonywanie konserwacji urządzeń technicznych, kominów i kanałów wentylacyjnych, instalacji centralnego ogrzewania oraz wodno – kanalizacyjnych.
  7. Wykonywanie konserwacji budynku.
  8. Dostosowanie zagospodarowania działki zgodnie z obowiązującymi przepisami i niezbędnymi potrzebami mieszkańców w ramach planu i posiadanych środków finansowych.

Realizacja robót ujętych w pkt. 3 – 7 następować będzie w oparciu o umowy lub zlecenia podpisywane przez Wspólnotę z Wykonawcami tych prac. Obowiązek przygotowania umów i przeprowadzenie procedury, z udziałem członka Zarządu Wspólnoty w celu wyłonienia Wykonawcy tych prac należy do Zarządcy, natomiast obowiązek pokrycia kosztów wykonania prac należy do Wspólnoty.

Czynności związane z prowadzeniem spraw księgowych i sprawozdawczości:

  • Prowadzenie rozliczeń finansowych odbywa się poprzez rachunek bankowy Wspólnoty na podstawie „Polecenia przelewu" podpisanego przez członka lub członków Wspólnoty oraz podpis Zarządcy (księgowej).
  • Prowadzenie odpowiedniej ewidencji kosztów i przychodów umożliwiającej sporządzenie sprawozdania finansowego z działalności, do końca lutego każdego następnego roku.
  • Zgłaszanie zagrożeń do Zarządu Wspólnoty związanych z utratą płynności finansowej przez Wspólnotę.
  • Przygotowywanie informacji półrocznych o poniesionych kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej oraz o dochodach z nieruchomości.
  • Przygotowywanie dla Zarządu Wspólnoty wykazu właścicieli zalegających z opłatami miesięcznymi.
  • Rozliczanie kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości i wykonywanie wszystkich czynności organizacyjnych związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem zebrań Wspólnoty.
  • Zakres świadczonych usług może ulec zmianie i być dostosowany do życzeń, potrzeb i wymagań Właścicieli Wspólnoty.
  • Stawka wynagrodzenia zarządcy jest jedną z niższych na rynku, pozostaje do negocjacji w zależności od zakresu zleconych zadań.

W przypadku zainteresowania ofertą firma pozostaje w dyspozycji.

Informacje / ogłoszenia

10.05.2013
Nowa Wspólnota

Od dnia 1 kwietnia 2013 r. mamy przyjemność współpracować ze Wspólnotą Mieszkaniową Kopernika 23, która rozpoczęła korzystać z naszych usług. Dziękujemy za okazane w ten sposób zaufanie.

23.11.2012
Zaświadczenie o ukończeniu cyklu szkoleń

Posiadamy zaświadczenie o ukończeniu cyklu szkoleń w ramach projektu: "Akademia Doświadzonego Menedżera"

Zarządzanie nieruchomościami

Obowiązki związane z zarządzaniem nieruchomością i obsługą organizacyjno-prawną.

Obsługa finansowo-księgowa

Czynności związane z prowadzeniem spraw księgowych oraz sprawozdawczości.

Obsługa techniczna

Czynności związane z techniczną obsługą budynku i mieszkań administrowanej wspólnoty.